חניה בתל אביב? תוסיפו חצי מיליון שקל לדירה

 

16.4.18 מערכת חניה

 

מצוקת החניה בעיר ללא הפסקה הביאו את מחירי חניה בודדת עד לחצי מיליון שקל

 

 

בסימן עלייה: חניה בודדת (במיקום טוב) במרכז תל אביב הולכת והופכת נדירה יותר. התוצאה: מחירה עלול להגיע לחצי מיליון שקל, לאחרונה בדק עיתון "כלכליסט" את המחירים, ולדברי מומחים בתחום, ההפרש בין דירה עם חניה בטאבו, ליחידה נטולת חניה יכול לנוע בין 400 אלף לחצי מיליון שקל.

אבל שימו לב: עיסקה של מכירת חניה בטאבו בבתים פרטיים נעשית בשיטת החכירה, כי עדיין לא ניתן להעבירה בטאבו. אגב, בלוחות המודעות מוצעים מקומות החניה על פי רוב להשכרה, אך מדי פעם מתפרסמת מודעה למכירת חניה, בסכומים שעומדים על כחצי מיליון שקל. עו"ד רן ברא"ז, ראש מחלקת נדל״ן והתחדשות עירונית בלוי טילר ושות׳ הסביר כי למעשה לא ניתן למכור את החניה הרשומה בטאבו. אבל אפשר לבצע חכירה לתקופה ארוכה, גם למי שאינו מתגורר במבנה המשותף שבו מצויה החניה.

חברות הבנייה גילו מזמן את הפוטנציאל, והן מציעות מקומות חניה למכירה. בפרויקט מגדלי הארבעה של קבוצת חג'ג', למשל, נמכרו חניות שאינן קשורות למשרדים המושכרים במגדל. כך, חניה רגילה נמכרה ב־250 אלף שקל וחניה כפולה ב־375 אלף שקל. מעיון בדיווחי החברה, היא מכרה 132 מקומות חניה רגילים ו־11 חניות כפולות. על פי הדו"ח הכספי לרבעון השלישי של 2017, הניבה המכירה רווח של 15 מיליון שקל.

זאת ועוד, בפרויקט H-Tower (מגדל רסיטל) של חג'ג' על דרך מנחם בגין, מכרה החברה 37 מקומות חניה במחיר ממוצע של כ־172 אלף שקל. גם במגדלי אלון, שהוקמו על ידי קבוצת רכישה בניהול ב.ס.ר, נמכרו עשרות מקומות חניה בכ־180 אלף שקל כל אחד.

 

 

 לקריאת גיליון 39 המלא - לחץ כאן

 

חניה פרטית בתל אביב. הנדירות עולה, המחיר מזנק

Enter your title here